Aksident i rëndë rrugor në Shkodër/ Humb jetën 26-vjeçari, një i plagosur (EMRAT)

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik ku si pasojë ka mbetur i vd.ekur Nikola Sokolja 26 vjeç nga Malësia e Madhe dhe është pla.gosur 59-vjeçari Lek Malota, i cili tani është në kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të qytetit të Koplikut ku automjeti tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Volkswagen”