Shorti/ Juve “peshkon” Ajax, Barcelona sfidon Manchester-in

Në Nyon ka startuar shorti për çerekfinalet e Champions League si dhe për fazën gjysmëfinale.

LIVE SHORTI

Ajax-Juventus

Liverpool-Porto

Tootenham-Manchester City

Barcelona-Manchester United

Datat dhe oraret e çerekfinaleve dhe gjysmëfinaleve- Duke filluar nga 9 prilli, do të ketë një edhe rrugëtimin final të dy tureve, çerekfinaleve dhe finaleve, brenda 30 ditësh.

9/10 prill: ndeshjet e para të cerekfinaleve

16/17 prill: ndeshjet e kthimit te cerekfinaleve

30 prill/1 maj: ndeshjet e para të gjysmëfinaleve

7/8 maj: ndeshjet e kthimit të gjysmëfinaleve

Orari i fillimit të ndeshjeve nuk do të ndryshojë, duke mbetur 21:00. Drejtuesit e UEFA-s mund të bëjnë edhe përjashtime. Finalja ndërkohë do të luhet më 1 qershor, në “Ëanda Metropolitano” të Madridit. Siç e evidentuam edhe më lart, UEFA do të hedh një short për të zbuluar çiftin gjysmëfinal nga i cili do të dalë skuadra “shtëpiake”.