Lezhë/ Prej 4 vitesh në kërkim ndërkombëtar, në pranga 42-vjeçari

Një shqiptar i moshës 42 vjeçare është arr.estuar mbrëmjen e djeshme nga Policia e Lezhës.

I arr.estuari me inicialet L.K banues në Lezhë dyshohet për përfshirje në një organizatë kr.iminale si dhe për shfrytëzim pro.stitucioni.

Sipas policisë, 42 vjeçari ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Trevizo/ Itali, në qershor 2015 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Organizatë kr iminale” dhe “Shfrytëzim pr ostitucioni” .

Ndërkaq, materialet hetimore i kanë kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë për veprime të mëtejshme.