Rama: Edhe “mbret” të ishte Meta është i pangopshëm, kujt më tepër sesa atij i janë falur skandalet?

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga foltorja e Kuvendit se Parlamenti sot duhet t’i kishte kërkuar shteteve miratimin e rekomandimit per negociatat dhe jo të merret me vendimin e presidentit Ilir Metya.

Kryeministri Edi Rama tha se “Ilir Meta sot 50-vjeç rezulton të ketë qenë Kryeministër, Kryetar Kuvendi dhe President.

“Kujt më tepër sesa Ilir Metës i janë falur skandale dhe përçatje në këtë vend?” tha Rama.

Në përditësim…

ERTV Live😊: REZOLUTË MBI SHFUQIZIMIN E DEKRETIT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NGA PRESIDENTI I REPUBLIKËS

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 13. Juni 2019