Kemi parë dhe dëgjuar shumë histori dashurie që kanë një fund të lumtur, por ka dhe raste kur edhe pse dy njerëz duhen shumë, pas disa viteve ndahen. Kjo jo si pasojë e xhelozisë ose të problemeve të tjera që mund të lindin midis tyre, por për shkak të...
Miss-i i parë shqiptar, Valbona Selimllari, ka qenë ditën e sotme në shesh për të mbështetur Erion Veliajn, si kandidaturë e PS-së për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Selimllari shkruan në foto: “Po, ne e duam Tiranën”. Ajo punon si Këshilltare për Çështjet Sociale në Bashkinë e...
Sali Berisha edhe këtë të dielë nuk i ka ndalur postimet ku akuzon qeverinë Rama. Ai ka publikuar një mesazh nga qytetari dixhital që qenka për t’i dhuruar një abetare se në Vlorë se po blehen mandatet për deputetët e rinj nga krimi dhe kumari i cili sipas atij...
Gjatë një aktiviteti për agro-turizmin në zonën e Krrabës në rrethinat e Tiranës, nuk kanë munguar as këngët për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i zyrtarizuar si kandidat për një mandat të dytë në kryeqytet. Ansambli Polifonik “Bashkimi” me këngëtar dhe valltarë nga trevat e jugut kishin përgatitur...
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati feston ditën e sotme ditëlindjen e 42-të. Në këtë ditë speciale për të dhe familjen e tij, ish-ministri ka marrë urime të shumta, por duket se Bushati ka veçuar njërën prej tyre. Dhurata më speciale është një letër që ia kanë kushtuar ish-ministrit. 'Çdo burrë mund të...
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati feston ditën e sotme ditëlindjen e 42-të. Në këtë ditë speciale për të dhe familjen e tij, ish-ministri ka marrë urime të shumta, por duket se Bushati ka veçuar njërën prej tyre. Dhurata më speciale është një letër që ia kanë kushtuar ish-ministrit. 'Çdo burrë mund të...
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati feston ditën e sotme ditëlindjen e 42-të. Në këtë ditë speciale për të dhe familjen e tij, ish-ministri ka marrë urime të shumta, por duket se Bushati ka veçuar njërën prej tyre. Dhurata më speciale është një letër që ia kanë kushtuar ish-ministrit. 'Çdo burrë mund të...
Nëse do të udhëtoni nesër drejt Italisë nga aeroporti “Nënë Tereza”, përgatituni për vonesa të fluturimeve. Sipas një njoftimi të Autoritetit të Aviacionit Civil shqiptar, sindikatat e punonjësve në shtetin fqinj, kanë paralajmëruar një grevë 4 orëshe nga ora 10.00 e paradites deri në 14.00. Si pasojë e kësaj greve pritet...
Mos u habisni për çfarë kam titulluar se kjo tashmë është e provuar. Basha nuk i fiton kurrë zgjedhjet lokale jo me Ramën por edhe sikur sot të largohet ai dhe me marrëveshje të lejohet Berisha ose Monika kryeministër i qeverisë teknike. E gjitha kjo nuk është bindje por analizë...
Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë gazetarja e medias online ‘Telegrafi’, Qendresa Rashiti Hulaj, si pasojë e një goditje në zemër. Lajmin e ka bërë të ditur vetë media kosovare nëpërmjet një njoftimi, ku shprehte ngushëllimin për 27-vjeçaren. Mësohet gjithashtu se Qendresa ishte e martuar dhe nënë e një vajze. ‘Sot,...