Holanda zyrtare është pro hapjes së negociatave të Shqipërinë me BE-në. Burime për News 24 bëjnë me dije se Holanda ka dhënë dritën jeshile për hapjen e negociatave. Ky lajm vjen pas diskutimeve prej më shumë se një ore mes Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kreut të Grupit të...
La bashkëshorten e tij për disa momente, për të bërë një gjest human. Kjo është historia e një doktori me origjinë shqiptare në spitalin e Perugias. Sipas mediave italiane në fund të meshës në kishën e San Francesco d’Assisi në Matera, dhëndri vuri re një turiste që u rrëzua jashtë...
Safet Bajri, i cilësuar si kreu i grupit të "Bajrave" i arr.estuar pak kohë më parë në një superoperacion në Shkodër, po vuan dënim në bur.gun 313 në Tiranë. Ai akuzohet për një sërë veprimtarish kri.minale, po sot ai është rikthyer në vëmendje të mediave. https://www.youtube.com/watch?time_continue=52&v=74WeVEwgcQI Shkak këtë herë është një...
I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha, ka folur për dosjen që ai e quan “978”, dhe ka hedhur akzua të forta ndaj Presidentit të Republikës. Sipas Hoxhës, përgjimet kishin nisur ndaj një biznesmeni të rëndësishëm në vitin 2008, i cili kishte pastruar rreth 7 milion euro. Dy ditë...
Gazetari i njohur Artan Hoxha është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme me pedagogun Mark Marku. Të dy janë të ftuar në emisionin Opinion për të folur për marrjen në pyetje të kryebashkiakut Vangjush Dako, ndërsa kanë kaluar në debat personal. Ndërkohë që Hoxha fliste për grupet kriminale ka ndërhyrë pedagogu i...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, ku ka sulmuar ashpër ish kryeministrin Sali Berisha. Thaçi tha se Berisha është “argat i Millosheviçit” dhe se ka furnizuar atë me armë. “Berisha është argat i Sllobodan Millosheviçit prej 3 dekadash, bën përçarësin e...
Deputeti Lefter Koka thotë se ka mbështetur partinë e re Bindja Demokratike me vullnetin e tij të plotë, duke vazhduar të aderojë me bindjet e tij të majta. Koka ka sjellë në vëmendje ndryshimet kushtetuese të ish- kryeministrit Sali Berisha, të cilat sipas tij janë kthyer në pengesë për kandidimin...
Presidenti Ilir Meta ka ndarë një mesazh në ditën ndërkombëtare të jetimëve. Ai thotë se duhet të punojmë dhe reagojmë me përgjegjshmëri për edukimin dhe arsimimin e jetimëve që ata të ndjejnë ngrohtësinë e shtetit dhe shoqërisë ku bëjnë pjesë. Por ky urim nuk është pritur mirë nga komentuesit në...
Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me aplikantët e Lotarisë Amerikane. Ambasada thekson se të gjithë aplikantët e Lotarisë Amerikane të cilët kanë jetuar për më shumë se gjashtë muaj duhet të marrin me patjetër një vërtetim penal nga shteti ku kanë jetuar si...
Policia kufitare e Rinasit ka vënë në pranga 2 punonjës në Aeroportin e Rinasit dhe ka vënë në pranga 2 të tjerë pasi akuzohen se vidhnin bagazhet e udhëtarëve. Ata akuzohen për pesë vjedhje të ndodhura në Aeroportin e Rinasit. Më datë 17.05.2019, shtetasi H.E ka kallëzuar në...