Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me koordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes. Ai njohu nga afër raste të cilët kanë marrë zgjidhje nga kjo platformë. Rama tha se qeveria do vazhdojë të përgjigjet për kërkesat e zgjedhësve duke nisur që nga paraqitja në garën e...
Një “kryq i zi” i përjetshëm nga Perëndimi! Kjo ishte pak a shumë domethënia e deklaratës së fortë që kryeministri Edi Rama bëri dje teksa prezantoi kandidatët e PS për 61 bashkitë e vendit dhe paralajmëroi “zonjën kapsollë, zotin dixhital dhe zotin molotov s’e nuk e mundin dot”. Përtej Bashës,...
Kuvendi ka përjashtuar, Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim nga përfitimi i fondeve që rrjedhin nga buxheti i shtetit për partitë poltike që garojnë në 30 qershor. Për zgjedhjet lokale, Kuvendi ka vendosur që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ti shpërndajë partive politike të regjistruara një fond prej 65 milionë...
Kandidati i PS për Bashkinë e Lezhës Pjerin Ndreu, u shpreh se 21 janari do të zbardhet dhe se opozitës do i dalin k.rime të t.merrshme. “Janë v.rarë 4 vetë dhe janë p.lagosur dhjetëra e bëhet gjithë ky debat për një shkop gome. Këtu kanë ndodhur gjëra të t.merrshme. Këtyre njerëzve...
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dorëheqjes së liderit të djathtë të FPO, Heinz-Christian Strache në Austri. Përmes një postimi në Tëiter Balla deklaron se në Shqipëri lideri i PD, Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milion dollarë nga një kompani guackë nën...
Në ditët e para të marsit të 2007, Bamir Topi merr një telefonatë nga Sali Berisha, në atë kohë kryeministër, i cili i kërkon të zhvillonin një takim në mbrëmje. Gjatë takimit, Sali Berisha i thotë Bamir Topit se “Jam menduar gjatë këto kohë dhe besoj se kam bërë...
Quhet Zhaklina Dhimojani por publiku e njeh si "Mimoza Llastica". Është roli që ju besua të luante në film që i dha famë dhe e bëri një prej personazheve më të dashura për shumë vite. Zhaklina ka pranuar të garojë në zgjedhjet e 30 Qershorit si kandidate në listën e...
I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” ish-deputeti i PS, Pjerin Ndreu, tashmë kandidat për bashkinë e Lezhës në zgjedhjet vendore, sqaroi arsyet se pse vendosi të lerë mandatin e deputetit për postin e kreut të Bashkisë. “Është stili im i të punuarit, terreni më shkon më shumë për...
I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” ish-deputeti i PS, Pjerin Ndreu, tashmë kandidat për bashkinë e Lezhës në zgjedhjet vendore, sqaroi arsyet se pse vendosi të lerë mandatin e deputetit për postin e kreut të Bashkisë. “Është stili im i të punuarit, terreni më shkon më shumë për...
Ish-deputetja e Partisë Demokratike dhe pedagogia Grida Duma është fotografuar pak ditë më parë në hotel “Sheraton” me një zotëri të panjohur. Pasi morëm informacion, mësuam se bëhet fjalë për zotin Andrea Mogni, këshilltar i lartë Ekonomik në BE dhe akademik në në Universitetin Saint-Louis, Bruksel. Zoti Mogni u takua...