Sherebela është një bimë e përdorur prej shekujsh si në gatim ashtu edhe në mjekësinë tradicionale. E pasur me ushqyes dhe veti terapeutike, ajo mund të përdoret për të parandaluar dhe trajtuar dhjetëra sëmundje shëndetësore. Përbërësit e shumtë që gjenden në sherebelë tregojnë se ka një spektër të gjerë të...
Alkooli i rozmarinës është një nga aleatët më të mirë kundër celulitit. Ky ndryshim i lëkurës ndodh kur indet e buta ngurtësohen për shkak të problemit të qarkullimit ose sistemit limfatik. Ky problem shkakton formimin e gungave të vogla që zakonisht krijohen kur ka një grumbullim të yndyrës në...
Lëngu i kumbullës mund të jetë një aleat i vërtetë për shëndetin tonë. Edhe pse zakonisht përdoret për të lehtësuar problemet me kapsllëkun, përfitimet e lëngut kumbull janë më shumë se kaq. Vlerat e kumbullave (dhe lëngjeve) Kumbulla është përdorur në mjekësi përgjithmonë për të trajtuar një sërë kushtesh “të pafavorshme”...
Ushqimi i duhur është baza e shëndetit të mirë dhe kjo vlen edhe për shikimin. Disa ushqime janë veçanërisht të pasura me ushqyes për të cilët trupi ynë i ka të nevojshëm për të parandaluar çrregullime të lidhura me shikimin, të tilla si katarakte dhe degjenerim makular. Është e domosdoshme...
Ndër efektet e shumta pozitive që ka vitamina D për trupin tonë, ndoshta nuk e dinit se mund të luftojë hipergliceminë, diabetin dhe obezitetin. Në fakt, hulumtimet kanë treguar se te personat e shëndosh dhe diabetik, prania e vitaminës D ishte pothuajse e barabartë me 0. Pse? Së pari, vitamina...
Teknologjia na e ka transformuar rrënjësisht mënyrën e jetesës, që nga mënyra si lexojmë, si punojmë, si komunikojmë, bëjmë pazar apo njihemi me njerëz të rinj. Por kjo është diçka që e dimë të gjithë. Ajo që mund të mos kemi kuptuar është sesi aparatet që përdorim çdo ditë...
Kajsitë janë të pasura me vitamina A dhe C, antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë trupin nga radikalet e lira dhe dëmtimet e qelizave, duke stimuluar sistemin imunitar. Megjithatë, këto nuk janë përfitimet e vetme të kajsive. Sezoni i kajsisë fillon në pranverë dhe zgjat deri në fund të verës. Përfshirja...
1.Mollët Mollët janë burimet më të pasura të fibrave që ndodhen në natyrë. Studimet kanë treguar se fibrat reduktojnë yndyrnat. 2.Kajsitë Pavarësisht masës së tyre të vogël, kajsitë janë një burim fibrash për njerëzit me program dietik të varfër me yndyrna. 3.Avokadot Avokadot janë të njohura si të pasura me yndyrna, por këto yndyrna...
Ngrënia e frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një mendje të kthjellët por edhe të humbisni në peshë dhe të keni një sistem tretës në formë të shkëlqyer. Frutat janë të pasur me vitamina...
I nxehti ka ardhur dhe ju mund të filloni numërimin mbrapsht për pushimet verore. Një efekt anësor i nxehtësisë që fatkeqësisht tenton të neglizhohet shumë është dehidrimi dhe ndjenja e dobësisë. Nëse këshilla për t’u mbushur me energji nuk mjafton, këtu është një listë e 9 ushqimeve që do...