Christian Panucci u largua nga Shqipria pas 21 muajsh duke lënë vakant pozicionin e trajnerit të kuqezinjtë. Menjëherë në media kanë filluar të qarkullojnë emrat të cilët priten ta zëvendësojnë dhe kandidati potencial duket një tjetër italian si Edoardo Reja, ose i njohur ndryshe si Edi Reja. Por kush...
Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Rezultatet e dobëta, që shoqëruan kuqezinjtë gjatë gjithë vitit 2018, por edhe në këtë fillim të edicionit eliminator të...
Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të...
Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, foli për “Supersport” pas humbjes me Turqinë ku deklaroi: Sa e vështirë ishte të pranoje këtë rezultat? Pjesën e parë, luajtëm mirë, krijuam, por rezultati tregon se ata shënuan, dhe ne jo. Në pjesën e dytë, treguam shumë pak, forma fizike ishte shumë e dobët, në...
Kombëtarja shqiptare e futbollit i ka nisur me humbje eliminatoret e Europianit "Euro 2020" pasi ndeshja e parë e luajtur në Shkodër kundër Turqisë ka përfunduar me rezultatin 0-2. Edhe pse kuqezinjtë e Panucci-t e nisën shumë mirë ndeshjen, në minutën e 21 u ndëshkuan nga Burak Ylmaz i...
Gjermania nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në takimin miqësor kundër Serbisë. Në "Wolfswagen Arena", ishin miqtë ata që befasuan, teksa kaluan në avantazh pas 12 minutash lojë. Ishte Luka Jovic që gjeti rrjetën. I gjendur i vetëm përballë Neuer, sulmuesi i Eintracht u tregua i...
Leo Messi ‘mund’ të largohet nga klubi i Barcelonës pasi ofertat për të nuk po mungojnë. Sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi megjithëse gjithmonë ka shprehur dëshirën për ta përfunduar karrieren europiane te Barça, ofertat nuk po i mungojnë. Së fundmi, ka qenë drejtori sportiv i Romës, Monchi, që ka ftuar atë...
Klubi i Vllaznisë së Shkodrës, që në këtë sezon po luan në kategorinë e parë të futbollit, ka mbetur aktualisht pa trajner. Hasan Lika, i cili drejtoi deri në këto momente ekipin ka vendosur të largohet drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të vazhduar jetesën. Ka qenë vetë...
Ermir Lenjani largohet nga kombëtarja shqiptare e futbollit. Lojtari i njohur ka vendosur që të mos pranojë të grumbullohet më për ngjyrat kuqezi, pasi trajneri italian në krye të Shqipërisë e ka lënë jashtë listës për ndeshjet e radhës. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ai...
Zinedine Zidane është rikthyer te Reali i Madridit me qëllimin për të ndërtuar një ndër skuadrat më të fortë në Europë që do ta kishte frikë çdo kundërshtar. Trajneri francez do të bëjë disa ndryshime në formacion, ku disa lojtarë do të shiten për t’i lënë vendin blerjeve të reja Sipas...