Amani ore na shpëtoni nga këta, thoshte një nga analistët tanë pardje në emision. Ju keni energji dhe vetëm nga ju e presim shpëtimin… Eeee, po ju keni eksperiencë, i përgjigjesh i mikluar një nga përfaqësuesit e studentëve grevistë. Nuk ja shkrepa gazit, po...
Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në Interpol përmes një deklarate për media ka reaguar edhe Ambasada Amerikane duke thënë se fushata e Serbisë kundër Kosovës iu ka bërë presion disa vendeve për të votuar kundër, shkruan Gazeta Express. Në këtë reagim thuhet se Policia e Kosovës është institucion...
Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës martesore ndërmjet një shqiptari dhe një shtetase polake në Angli dhe duhet thënë se kushtet janë shumë interesante. “Përshëndetje JOQ! Për të gjithë ata që kanë...
Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Kjo ditë është ideale për ta kaluar në relaks të plotë. Duhet të rikuperoni energjitë lidhur me projektet e reja, të cilat do ju gjejnë shumë të ngarkuar. Dashuria do të...
Prej 7 ditësh, ish deputeti socialist i Lezhës Arben Ndoka ndodhet në burg pas masës së sigurisë me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, që e akuzojnë ish ligjvënësin për disa vepra penale që kanë të bëjnë me tjetërsimin e pronave. Por socialistët e Lezhës, të cilët janë...
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, në një takim me maturantët ekselentë, deklaroi se “10 programe po mbyllen në Gjirokastër por hapen më shume se aq”. “49 programe 2-vjeçare u hapën për herë të parë, 1600 studentë të regjistruar. Në Universitetin e Elbasanit rrezikohen 9 programe. Në një mesatare në 4...
Deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Fierit, Luan Baçi, deklaron se e njeh mirë Fredi Alizotin, personi që akuzohet se ka bërë zërin e Agron Xhafës në një videopërgjim, por njëkohësisht edhe personi që deklaroi pak ditë më parë në një tjetër video se eksponentë të lartë të...
Nëse keni lindur në dhjetor, janar, gusht ose shtator mund të ketë një ndikim domethënës dhe afatgjatë në jetën tuaj. Hulumtimet tona të reja mbi muajin tuaj të lindjes mund të kontribuojnë gjithashtu në formësimin e personalitetit tuaj. Në veçanti, ne kemi zbuluar se vetëbesimi i njerëzve mund të ndryshojë...
“Jam gati të përballem me ligjin për dëshmitë e mia të rreme në prokurori”. Xhisiela Maloku, vajza që tronditi opinionin publik dhe politikën në një rrëfim ekskluzive për Gazetën Shqiptare thotë se gjendja e saj psikologjike është renduar akoma më shumë me arrestimin e djalit të deputetit Rrahman Rraja,...
Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në një fabrikë veshjesh në Durrës ku ka vrojtuar ecurinë e punë, standartet e punësimit dhe nivelin e pagave. Punonjësëset janë shprehur të kënaqura me punën që bëjnë dhe me rritjen e pagave. Nga 280 mijë lek fillestare deri në...