Mikhail Gorbaçov jep alarmin: Po shkojmë drejt një telashi të madh,...

Ish-lideri i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbaçov, thotë se Vladimir Putin dhe Donald Trump duhet të nisin negociata të drejtpërdrejta. Ai paralajmëron se incidentet mes forcave...

Gjyqtari i Durrësit ka gënjyer për pasurinë? Ja si i përgjigjet...

Gjyqtari i Apelit në Durrës, Besim Trezhnjeva ka fshehur pasurinë dhe vendimi për të do të merret në 13 prill. Ky ishte qëndrimi i mbajtur...

Ndërkombëtarët e cilësojnë “simbol të korrupsionit”/ Reagon i tronditur Ilir Meta:...

Pas raportit të Freedom House, që mes të tjerash nënvizon se “Lufta kundër korrupsionit mori gjithashtu një goditje me zgjedhjen e Ilir Metës si...

Freedom House: Demokracia në Shqipëri në vend-numëro, Meta shihet si simbol...

Demokracia në Shqipëri nuk pati ndonjë përparim gjatë vitit 2017, pasi “çdo hap përpara, u zhvlerësua nga një hap pas”, sipas organizatës Freedom House....

Zbulohen shkaqet e ekzekutimit të 28-vjeçarit në Tiranë

Një 28-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri në kryeqytet. Marjo Majollari u qëllua disa herë në kokë dhe në trup, rreth orës 20 e...

Basha shpreson në largimin Donald Lu nga Tirana, e quan pengesë...

Lulzim Basha dhe opozita me sa duket të keqen më të madhe se nuk po njohin progres drejt pushtetit cilësojnë ambasadorin amerikan në Tiranë...