TËRHEQJA E KANDIDATËVE TË BINDJES DEMOKRATIKE, REAGON PATOZI: U KAPËN PËR...

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar pas largimit nga gara për zgjedhjet e 30 Qershorit, të kandidatit për Bashkinë e Kavajës, Bledar...

Holanda jep dritë jeshile: Pro negociatave të Shqipërisë me BE-në brenda...

Holanda zyrtare është pro hapjes së negociatave të Shqipërinë me BE-në. Burime për News 24 bëjnë me dije se Holanda ka dhënë dritën jeshile...

10 fakte nga kriza e fundit politike, për të cilat nuk...

Nga Afrim Krasniqi Zyrtarisht Shqipëria shkon në zgjedhje më 30 qershor 2019. Zyrtarisht Shqipëria ka pasur referendum më 23 dhjetor 2013. Të dyja datat janë...

Aurela Gaçe jep lajmin e hidhur për fansat

Aurela Gaçe është një nga këngëtaret më të dashura të skenës shqiptare. Ajo është cilësuar si një prej më energjikeve dhe që zotëron skenën...

“Blindimi” i kufijve shqiptarë, Rama flet për marrëveshjen: Jam i lumtur...

Nis sot zbatimi i marrëveshjes me BE për “blindimin” e kufijve tanë, që do të monitorohen nga 50 oficerë të FRONTEX . Pas fjalës së...

Konsumonte ushqime të thata dhe pije me gaz, 27-vjeçarja zbulon si...

Një 27-vjeçare ka zbuluar se si ka vendosur që të përmirësojë dietën e saj ushqimore, vetëm nga një lojë në një park. Laura Durheim...