5 mënyra si të jeni më të organizuar dhe më produktivë

Krijoni një inventar mendor Shkruani gjërat që duhet të bëni në letër (detyrimet) si dhe gjërat që dëshironi të bëni (dëshirat). Kujdesuni që të mos...

Tregohuni të kujdesshëm në punë! Zbuloni si do jetë dita e...

Dashi Kjo fillim javë është shumë premtuese. Jo vetëm e hëna e 25 marsit, por e gjithë pranvera do jetë në favorin tuaj, në sajë...

E thotë edhe astrologia Meri: Më 30 Qershor do të ketë...

Në Shqipëri ka nga ata që duan ta lexojnë fatin përmes filxhanit të kafesë, letrave apo leximit të dorës. Por ka edhe nga ata që...

Pavarësisht mentalitetit, nëna mbështet vajzën për të realizuar ëndrrën e jetës...

Kemi parë dhe dëgjuar shumë histori dashurie që kanë një fund të lumtur, por ka dhe raste kur edhe pse dy njerëz duhen shumë,...

Jo vetëm Edi Reja/ Cilët janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin...

Pasi vendosi të shkarkojë Panuccin, presidenti i FSHF-së Armand Duka, së bashku me stafin e tij të bashkëpunëtorëve, janë vënë në lëvizje për të...

FOTOT/ Edhe Missi shqiptar në shesh për të mbështetur Veliaj

Miss-i i parë shqiptar, Valbona Selimllari, ka qenë ditën e sotme në shesh për të mbështetur Erion Veliajn, si kandidaturë e PS-së për Bashkinë...