SHBA “shuplakë” Turqisë, I del në krah Haradinajt.

 Shtetet e Bashkuara të Amerikes  treguan qëndrimin e tyre mbi cështjen Turqi-Kosovë nëpërmjet një deklarate për Zërin e Amerikës. Një zëdhënës i Departamentit amerikan të...

KAOS në Shqipëri, zbulohet plani i Bashës për të paralizuar vendin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mësohet se është takuar sot me krerët e PD-së në rrethe. Burim bëjnë me dije se Basha ka diskutuar...

Grushte në PD/ Kryebashkiaku rrihet me deputetin

Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike krerët e PD në rrethe, për të biseduar lidhur me aksionin e...

Aksioni i ri opozitar, Basha jep detajet: Rama po na grabit,...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për media ku ka folur lidhur me taksimin e Rrugës së Kombit dhe aksionin e ri...

Rama vizë të kuqe kryebashkiakëve, nuk do të rikandidojnë në zgjedhjet...

Askush nuk e ka vendin e sigurt dhe shumica e kryebashkiakëve nuk do të rikandidojnë. Ky pohim është bërë nga kryeministri Edi Rama. E para...

Putin vizitë në Turqi, pritet me ceremoni zyrtare nga Erdogan

TURQI-Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti me ceremoni zyrtare homologun e tij rus Vladimir Putin në Kompleksin Presidencial në Ankara, raporton Anadolu Agency...