E ëmbël dhe sensuale

Elhaida Dani ndodhet në Rusi, në qytetin e Moskës dhe arsyeja për këtë lidhet me karrierën e saj muzikore. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Kamëz, aksidentoi për vdekje të moshuarin dhe u largua, arrestohet 27-vjeçari

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi një ditë më parë ka aksidentuar për vdekje një të moshuar në...

Lulzim, je idiot apo çfarë?

Nga Erjon Braçe Lulzim je idiot apo cfare? Seriozisht e ke se, ne Bundestag je angazhuar per te shembur narkoshtetin ne Shqiperi?! A je ne terezi? Po si...

VENDIMI: Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në...

Departamenti i Shtetit i ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Pas ish- kryeprokuorit Adriatik Llalla, Tom Doshi bëhet...

Komisioni Evropian: Shqipëria progres, të hapen negociatat!

Komisioni Evropian do të rekomandoje nesër Bashkimit Evropian që të nisë negociatat zyrtare për anëtarësimin e Shqipërisë në familjen e madhe evropiane. Në vlerësimin...

Nga Spartak Ngjela/ Si mund të reflektojë situata e politikës globale...

Shqipëria është sot në luftën që korrupsioni oligarkik kryeministror po bën kundër Reformës amerikano-gjermane për demokracinë liberale në Shqipëri. Dhe kjo ishte e kuptueshme të...