Konsumonte ushqime të thata dhe pije me gaz, 27-vjeçarja zbulon si...

Një 27-vjeçare ka zbuluar se si ka vendosur që të përmirësojë dietën e saj ushqimore, vetëm nga një lojë në një park. Laura Durheim...

Mjeku shqiptar në Itali lë ceremoninë e martesës për të shpëtuar...

La bashkëshorten e tij për disa momente, për të bërë një gjest human. Kjo është historia e një doktori me origjinë shqiptare në spitalin...

3 hile për ti bërë rrobat tuaja më të bardha se...

Rrobat e bardha janë një sfidë e vërtetë për shumë femra, për shkak se me kalimin e kohës humbin bardhësinë e tyre dhe nisin...

Safet Bajri jetë ‘luksi’ edhe në qeli, shkel ligjin dhe e...

Safet Bajri, i cilësuar si kreu i grupit të "Bajrave" i arr.estuar pak kohë më parë në një superoperacion në Shkodër, po vuan dënim...

Horoskopi ditor, e martë 21 maj 2019

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Disa...

Qytetet, me burrat dhe gratë më “dembelë” në Shqipëri

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë...